• 588 517 316
  • pospisil@crpr.cz

Projekt SROP Hlubočky


Projekt společnosti Centrum pro rozvoj a podporu regionů, o.p.s., Olomouc „Obecní internet Hlubočky a Přáslavice“ byl realizován v roce 2005 – 2006 (za finanční spoluúčasti EU). Díky naplnění jeho záměru došlo k pokrytí 100 % území obce Hlubočky s místními částmi Hrubá Voda, Mariánské Údolí, Smilov a Kozlov a obce Přáslavice širokopásmovým vysokorychlostním internetem.

Možnost připojení k internetu je tak dána nejen všem obyvatelům prostřednictvím připojení jejich domácností, ale i návštěvníkům regionu prostřednictvím 28 nově zřízených veřejně přístupných míst k internetu PIAP.

Poskytovatelem konektivity je společnost FOFRnet spol. s.r.o., Olomouc, která každému zákazníku garantuje minimální rychlost připojení 128 kbps a získání ekonomicky výhodného a bezpečného bezdrátového internetu, založeného na všeobecně dostupné širokopásmové frekvenci s časově a datově neomezeným přístupem a on-line.

Měsíční fixní poplatek za připojení k internetu činí 300,- Kč včetně DPH.

Patříte k zájemcům o připojení?

Přihlášku si můžete vyzvednout přímo na obecním úřadu a v případě dotazů se  obrátit na Mgr. Martina Pospíšila (tel.: 608 118 844).

Jaký je postup při přihlášení?

Vlastní instalaci připojení  provede společnost FOFRnet po provedeném měření a konzultaci. Podle složitosti a přání občana se cena připojení většinou pohybuje v rozmezí 2 500,-  -  5 500,- Kč. Po připojení koncového uživatele vyhotoví obec jako poskytovatel této služby smlouvu. Pak už Vám nebude nic bránit v serfování po internetu.